Bilecik Sağlık-Sen Şubemiz Tarafından İl Divan Toplantısı Gerçekleştirildi
29 Kasım 2019, Cuma

 

Sağlık-Sen Genel Başkanımız Semih DURMUŞ'un katılımlarıyla Bilecik İl Divan Toplantısını gerçekleştirdik.

   Sağlık-Sen Genel Başkanı Semih DURMUŞ, Sağlık Bakanlığı tarafından 17 bin 689 personel alımının tek seferde yapılması gerektiğinin altını çizerek, “Tek seferde alım için şartlar zorlanarak gerekli adımlar atılmalı; genç sağlıkçıların umutları ertelenmemeli, beklentileri karşılıksız bırakılmamalıdır” dedi.

 

“Genç Sağlıkçıların Umutları Ertelenmemeli”

 

   Toplantıda konuşan Genel Başkan DURMUŞ, Sağlık Bakanlığı tarafından yapılacak atamalara değinerek, “Sağlık-Sen olarak, 17 bin 689 personel alımının tek seferde ve en erken dönemde yapılmasının,   ağır iş yükü ile çalışan sağlık çalışanlarına taze kan olacağına inanıyoruz. Personel alımını aylardır umutla bekleyen gençlerin haklı taleplerine kulak verilmelidir. Tek seferde alım için şartlar zorlanarak gerekli adımlar atılmalı; genç sağlıkçıların umutları ertelenmemeli, beklentileri karşılıksız bırakılmamalıdır” ifadelerini kullandı.

“Bu Mücadele Hak Mücadelesi”

   Sağlık çalışanlarının birçok sorunla karşı karşıya kaldığını dile getiren Durmuş, “Gayemiz sağlık çalışanlarının hak ve çıkarları için her daim kararlılıkla mücadele etmektir. Sorunları biliyoruz ve bu sorunların çözümü için var gücümüzle mücadele ediyoruz. Sorumluluğumuzun farkındayız. Sağlık ve sosyal hizmet çalışanı arkadaşlarımızın sosyal ve ekonomik hakları için mücadeleyi her alanda sürdürüyoruz. Bu mücadele hak ve adalet mücadelesi. Sorunları dile getirmeye ve çözüm üretmeye devam edeceğiz” şeklinde konuştu.

Bilecik Şube Başkanıız Süleyman AKYILDIZ: Biz Büyük Bir Aileyiz

   Bilecik Şube Başkanımız Süleyman AKYILDIZ ise sahada sağlık çalışanlarının birçok sorunla karşılaştığını kaydederek, “Sağlık çalışanlarımız sahada bir sorunla karşılaştığında bu sorunu ilk bize iletiyorlar. Bizde bu sorunları ve çözüm yollarını yetkililere iletiyoruz. Bütün sağlık çalışanlarımızın menfaatleri için hizmet ediyoruz. Bütün üyelerimizin mutluluğunu ve üzüntülerini beraber paylaşıyoruz çünkü biz büyük ve güçlü bir aileyiz” dedi.

Toplantı öncesi Genel Başkanımız Semih DURMUŞ beraberindeki heyetle birlikte Bilecik İl Sağlık Müdürü Uzm.Dr. Serkan Kadir KESKİN’i ziyaret etti.

  


Katılımlarından dolayı Sayın Genel Başkanımız Semih DURMUŞ'a, Genel Başkan Yardımcısı İdris BAYKAN'a, İl Sağlık Müdürümüz Uzm.Dr. Serkan Kadir KESKİN'e, Sağlık Hizmetleri Başkanı Uzm.Dr. Ahmet Tuğrul ZEYTİN'e, Destek Hizmetleri Başkanı Dr. Ferhat DAMKACI'ya , Başkan Yardımcısı Ecz. Utku BALCI'ya, Balıkesir Şube Başkanı Nihat ERZİ ve Yönetim Kuruluna, İlimizdeki Memursen konfederasyona bağlı sendikaların Şube Başkanlarına ve yönetimine, Denetleme ve Disiplin Kurulu üyelerine, Kadınlar Komisyonumuza, Genç Sağlık-Sen üyelerimize, İşyeri ve İlçe Temsilcilerimize, Değerli Delegelerimize ve emeği geçen herkese çok teşekkür ederiz.

 

BİZ BÜYÜK BİR AİLEYİZ...

 

 

  • PAYLAŞ :
  • memursen logo
  • sagliksen logo
  • sağlık bakanlığı logo
  • aileve sosyasl politikalar bakanlığı logo
  • calışma ve sosyal güvenlik bakanlığı logo